Vladyka metropolita Rastislav, spolu s arcibiskupem pražským a českých zemí Michalem a arcibiskupem michalovsko-košickým Jurajem jsou přítomni Synaxis (shromáždění), které se koná v centru Ekumenického patriarchátu v Chambésy ve Švýcarsku, pod předsednictvím Jeho Všesvatosti arcibiskupa Konstantinopolského-Nového Říma a Ekumenického patriarchy Bartoloměje. Hlavním tématem Synaxe je finální příprava dlouho očekávaného Velkého a Svatého Sněmu pravoslavné církve, který by se měl uskutečnit v letošním roce. V Ženevě vrcholí přípravy na tento Sněm, které trvají několik desítek let.


Ještě před samotným začátkem Synaxis se patriarcha Bartoloměj setkal s metropolitou Rastislavem a se všemi členy naší delegace. Přítomen byl i metropolita francouský Emanuel a tajemník Posvátného Synodu Ekumenického Patriarchátu archimandrita Bartoloměj (Samaras) (viz první foto níže).


Foto převzaty z portálu www.amen.gr

Zdroj: http://pravoslavnacirkev.cz/Novinky/Zstupci-Pravoslavn-crkve-v-eskch-zemch-a-na-Slovensku-na-setkn-Synaxis-nejvych-pedstavitel-pravoslavnch-autokeflnch-crkv-/